Nasıl Yardımcı Olabiliriz?


Peşin Fiyatına Taksit Sayısı

Yurtiçi Kargo İle Anlaşmamız Vardır.

Ürünlerimiz ile ilgili  soruları bize sorabilirsiniz.

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63


 >>   Monokristal Güneş Panelleri

>>    Polikristal Güneş Panelleri 


>>  3 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi ( Ev )

>>  5 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi ( Ev )

>>  7.5 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi ( Ev )

>>  10 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi ( Ev )


>>  1 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  2 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  3 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  4 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  5.5 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  7.5 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  10 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 


>>  Bağ Evleri İçin Güneş Enerjisi

>>  >>  170 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  300 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >> 400 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  500 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  750 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  1 kW Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  1.5 kW Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  2 kW Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  3 kW Güneş Enerjisi Sistemi

>>  Karavanlar İçin Güneş Enerjisi

>>  Arıcılar İçin Güneş Enerjisi


>>  300 Watt İnverter (Modifiye)

>>  600 Watt İnverter (Modifiye)

>>  600 Watt İnverter (Tam Sinus)

>>  1200 Watt İnverter (Modifiye)

>>  2000 Watt İnverter (Modifiye)

>>  1 kVA Tam Sinus İnverter

>>  3 kVA Tam Sinus İnverter

>>  5 kVA Tam Sinus İnverter

İnverterler ( On Grid)

>>  100 Amper Jel Aküler

>>  150 Amper Jel Aküler

>>  200 Amper Jel Aküler

>>  10 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  20 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  30 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  40 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  60 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  20 A Şarj Kontrol Cihazı (MPPT)

>>  30 A Şarj Kontrol Cihazı (MPPT)

>>  40 A Şarj Kontrol Cihazı (MPPT)

>>  80 A Şarj Kontrol Cihazı (MPPT)

>>  Tescom Sürücü

>>  Frecon Sürücü

>>  Smart 

>>  4mm Solar Kablo

>>  6mm Solar Kablo


>> Tekli Konnectör Seti

>> 2li Konnectör Seti

>> 3lü Konnectör Seti


>>  3x2.5 TTR Yassı Kablo

>>  3x4 TTR Yassı Kablo

>>  3x6 TTR Yassı Kablo

>>  3x10 TTR Yassı Kablo

>>  3x16 TTR Yassı Kablo

>>  3x25 TTR Yassı Kablo

>>  3x35 TTR Yassı Kablo


>>  1 Hp (Beygir) Pompa

>>  2 Hp (Beygir) Pompa

>>  3 Hp (Beygir) Pompa

>>  4 Hp (Beygir) Pompa

>>  5.5 Hp (Beygir) Pompa

>>  7.5 Hp (Beygir) Pompa

>>  10 Hp (Beygir) Pompa


>>Güneş Enerjili Elektrikli Çit

>>Güneş Enerjili Tabela

>>Cep Telefon Kontrollü Aç/Kapat

Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Paneli Fiyatları ve Özellikleri 2024 - Rehber Niteliğinde Bilgiler

Güneş paneli fiyatları ve en verimli güneş enerji paneli markaları Power Enerjide. 2024 yılı en çok tercih edilen solar panel çeşitleri, gunes paneli fiyatı listesi Lexron, Cw Enerji, Tommatech, Smart, Gazioğlu, Arçelik, Schmid-Pekintaş, Set Solar gibi yerli güneş panel üretici enerji firmaları panelleri ücretsiz kargo imkanı ile % 15 indirimli alın. Güneş enerji paneli özellikleri hakkında rehber niteliğinde bilgileri bulacağınız sayfamızı okumanızı tavsiye ederiz.

Solar Güneş panel enerji sistemi için hazırladığımız bu rehberde adım adım güneş panel tanımı, ne işe yaradığı, fiyatları, seçimi, çeşitleri ve kullanım alanları gibi bilmek isteyeceğiniz tüm bilgileri derledik. Hazırsanız başlayalım.

Solar enerjisi paneli ile elektrik üretmenin 5 farklı yöntemi var. Bunlar; Off grid yani şebeke elektrik olmayan bağ evi, tiny house gibi yerlerde akülü güneş enerjisi sistemleri. On grid yani ev, iş yeri gibi şebeke elektrik olan yerlerde solar enerji elektrik üretimi sistemleri. Arazi tipi güneş enerji santralleri yani güneş enerji paneli tarlaları. Fabrikalar için çatı tipi ges projeleri ve sulama pompası çalıştırmak için güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri dir.

Adım #1 GÜNEŞ PANELİ NEDİR? GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ NE İŞE YARAR?

Güneş paneli nedir? Güneş ışığından elektrik üretmek için kullanılan elektronik cihazlardır. Özetle paneller, güneş enerjisi elektrik üretimi için kullanılır. Güneş enerji paneli nasıl çalışır? Solar hücrelerden oluşan güneş enerji panelleri, yenilenebilir enerji kaynağı olan foton adı verilen güneş ışığını yakalar ve bu ışığı elektrik enerjisine dönüştürerek kullanılabilir 220volt veya 380 volt elektrik enerjisi elde edilmesine yarar.

Güneş enerji paneli, evlerde iş yerleri ve fabrika gibi enerji ihtiyacı olan yerlerde elektrik üretmek için kullanılır ve yüksek gelen elektrik faturalarını azaltabilir veya ortadan kaldırabilir. Ayrıca, solar güneş enerji paneli ile birlikte inverter, gunes paneli aküsü ve şarj kontrol cihazları ile üretilen elektrik depolanarak akşam saatlerinde de kullanılır. Yenilenebilir enerji panelleri ve rüzgar türbini ile üretilen elektrik enerjisi anlaşma yapılırsa şebekeye elektrik satılabilir.

Adım #2 GÜNEŞ PANELİ FİYATLARI 2024 1 ADET GÜNEŞ Enerji PANELİ FİYATI KAÇ TL? 

Güneş enerjisi paneli fiyatları, enerji paneli markası, solar panel gücü, panel kalitesi ve satın alınan miktar (adet) gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Ancak, genel olarak 2024 yılı güneş paneli fiyatları 2.300 TL ile 9.200 TL arasında değişiyor. Aşağıda tabloda enerji piyasasında en çok satılan solar enerjisi paneli fiyatları ve solar panel ebatları yer almaktadır. 2024 Güneş Enerji Paneli Fiyat Listesi

Güneş Enerjisi Paneli Türü

Güneş Paneli Fiyatı

Güneş Panel Ebatları

170 Watt Polikristal Panel

2.380 TL

150 cm x 70 cm

205 Watt Monokristal Panel

3.660 TL

150 cm x 70 cm

285 Watt Polikristal Panel

4.120 TL

166 cm x 100 cm

340 Watt Monokristal Panel

5.050 TL

166 cm x 100 cm

410 Watt Monokristal Panel

5.650 TL

200 cm x 100 cm

450 Watt Half Cut Monokristal Panel

6.430 TL

210 cm x 104 cm

550 Watt Half Cut Monokristal Panel

7.590 TL

230 cm x 113 cm

625 Watt Bi Facial Half Cut Monokristal Panel

8.760 TL

200 cm x 103 cm

 

2024 yılı güneş panel fiyatları etkileyen en önemli husus solar enerji paneli watt değeri ve dolar kuru dur. Ayrıca günes enerji paneli hücresi monokristal hücre veya polikristal hücre olması da elektrik paneli fiyatı etkilemektedir. Güneş enerjisi fiyatları dolar kuru ile satılmaktadır. Bu nedenle dolar kuru yükseldiğinde panel fiyatları da yükselmektedir.

Güneş enerji paneli ölçüleri incelediğinizde bazılarının küçük gunes paneli bazılarının ise büyük gunes panelleri olduğunu göreceksiniz. 

Sırala:
Göster:
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 24 (1 Sayfa)

Adım #3 GÜNEŞ PANELİ ÇEŞİTLERİ NEDİR?

Güneş paneli; enerji paneli, solar panel, elektrik paneli, güneş pili gibi farklı isimlerle bilinir. Güneş enerji paneli çeşitleri; Monokristal panel, polikristal panel, tekneler için ince esnek güneş elektrik paneli, kamp için taşınabilir panel ve solar kiremit başka deyişle kiremit gunes paneli olmak üzere çeşitlere ayrılır. Türkiye’de elektrik paneli üretici firmaları en verimli solar enerjisi paneli üretmek ve panel satışları arttırmak istedikleri için çok sayıda solar panel çeşitleri vardır.

İçlerinde en verimli güneş panelleri monokristal güneş enerji panelidir. Monokristal panel verimi % 26 seviyelerindedir. Monokirstal enerji panelleri ile üretilen half cut elektrik panelleri 2023 yılında en verimli solar panel olarak tercih edilmektedir. Polikristal solar panel verimi ise % 20 seviyelerindedir. 


Adım #4 GÜNEŞ PANELİ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Güneş paneli seçimi yaparken şu bilgilere dikkat etmelisiniz. Alacağınız ürün hangi projede kullanılacaksa bu projeye uygun olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Örneğin Bağ evi seti için solar panel ile karavan elektrik paneli farklılık gösterir. Veya güneş enerjili tarımsal sulama pompası çalıştırma güneş enerjisi paneli ile çatı tipi ges solar enerjisi paneli farklılık gösterir. Özetle her panel her projede kullanılmaz.

Almak istediğiniz ürün için Güneş panel sistemi tavsiyesi almanızı ve enerji paneli yorumları okumanızı öneririz. Öncelikle projenizi belirlemelisiniz ve güneş enerjisi ile çalıştırmayı planladığınız cihazları ve bu cihazların elektrik tüketimi bir kağıda not etmelisiniz.

Bu nedenle projenize uygun solar enerjisi paneli voltajı, watt değeri ve amperi bilerek seçmeniz önceliğiniz olmalıdır. Ayrıca almak istediğiniz ürünü, güneş panel üretici fabrikalar veya solar enerji firmalarından almanızı öneririz. Ucuz olduğu gerekçesi ile başka satıcılardan alacağınız günes paneli için sorunla karşılaşabilirsiniz.


Adım #5 BİR EVE YETECEK GÜNEŞ PANELİ FİYATI NE KADAR? EV TİPİ GÜNEŞ ENERJİSİ ELEKTRİK ÜRETİMİ

1 ev için solar enerji paneli maliyeti nedir? Bir eve yetecek çatı tipi güneş enerji santrali, birkaç faktöre bağlı olarak değişiyor. Bu faktörler arasında evin boyutu, enerji tüketimi, güneşlenme süresi ve guneş paneli kalitesi yer alır. Ortalama bir ev için, solar çatı güneş enerjisi elektrik üretimi sistemi kurulumu genellikle 8.000 dolar ile 15.000 dolar arasında değişen bir maliyet gerektiriyor.

Evde elektrik üretimi maliyeti güneş enerjisi fiyatları; panel sayısı, güç kapasitesi ve enerji sistemleri markası gibi faktörlere bağlı olarak değişebiliyor. Ayrıca, enerji paneli sistemlerine ek olarak, inverter, solar panel montaj malzemeleri ve kurulum maliyetleri gibi ek masraflar da solar enerji sistemi maliyetini etkiliyor.

Adım #6 BİR EV İÇİN KAÇ KW GÜNEŞ ENERJİ PANELİ GEREKLİ? EV İÇİN GÜNEŞ ENERJİ PANELİ HESAPLAMA

Bir ev için kaç kW güneş enerji paneli gerektiği, evin enerji tüketimine, güneşlenme süresine bağlı olarak değişiyor. Genel olarak, bir evin enerji ihtiyacını karşılamak için ortalama olarak 3kw ila 10 kW arasında bir çatı güneş enerji paneli kurulumu gerekiyor. Ev İçin güneş enerji paneli hesaplama Bir ev için kaç kW güneş enerji paneli gerekir? Bir eve yetecek elektrik paneli kaç para? Müstakil bir eve kaç adet solar enerji paneli kurmak gerekir?

Ortalama bir müstakil ev günde yaklaşık 20 kwh kilowatt elektrik kullanır. Daha yüksek enerji tüketimi olan büyük evler için daha fazla ev tipi güneş solar paneli gerekir. Güneş enerjisi uzmanları, evin enerji tüketimini analiz ederek uygun enerji paneli sayısını belirleyebiliriz ve size en uygun solar enerji paneli sistemi için önerilerde bulunabiliriz. Evler için en çok 3 kw solar sistem ve 5 kw solar sistem montajı yapılmaktadır.


Müstakil bir eve yetecek güneş enerji paneli fiyatı nedir? Bir evin elektrik ihtiyacını karşılamak için kaç adet kaç kw güneş enerji paneli kurmak gerekir? Villa için solar paneli kurulumu elektrik üretip devlete elektrik satışı mümkün mü? Yüksek gelen elektrik faturaları sonucunda bu sorularla karşılaşıyoruz. 

Müstakil bir eve yetecek enerji paneli montajı maliyeti 160.000 tl - 230.000 tl arasında olmaktadır. Ev enerjisi paneli hesaplama yapabilmek için şu bilgilere ihtiyacımız bulunur.

Müstakil bir eve gelen Aylık Elektrik faturası tutarı nedir? Aylık kaç kw elektrik kullanılmış? Elektrik kullanımı gündüz mü yoksa akşam saatlerinde mi daha yoğun kullanılmış? Ayrıca evin çatı ölçüsü nedir? kaç m2? Eve kurulacak solar çatı yönü güney cephe mi?

Elektrik faturası yer alan elektrik tüketim bilgilerine göre ev için 450 watt half cut monokristal veya 550 watt 600 watt halfcut monokristal güneş panelleri ile hazırladığımız enerji paketleri kurulması gerekmektedir.

Ev Solar Çatı ges sistemleri evler için 3 kw güneş enerji seti için 18m2 ev çatısı alan gerekiyor. 3 kw güneş enerjisi elektrik üretimi sistemi ile bir evin elektrik ihtiyacı için evde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, aydınlatma lambaları, televizyon, buzdolabı, bilgisayar gibi elektrikli aletler çalıştırabilirsiniz. Aylık elektrik faturası tüketimi ortalama 400 Kwh kadar olan yerler için uygundur.

Evler için solar enerjisi paneli ile çatı ges kurulumu yaparak elektrik üretebilir ve ihtiyacınız için kullanabilirsiniz. Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapmanız durumunda solar güneş panelleri ile üretilen ihtiyaç fazlası elektriği elektrik kw fiyatı ile elektrik dağıtım kurumu tedaşa elektrik satabilirsiniz. 1 kwh kaç tl 2,33 tl dir. Mahsuplaşma yapabileceğiniz gibi üretim fazlası elektrik satışı için de para kazanabilirsiniz.

Adım #7 GÜNEŞ PANELİ ÖMRÜ NE KADARDIR? KAÇ YIL ELEKTRİK ÜRETİR?

Bir güneş paneli ömrü genellikle 25 ila 30 yıl arasında değişir. Harvard Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde 1998 yılında yapılan bir araştırmada güneş enerji panelleri 27 yıl elektrik üretebileceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Güneş panelleri, dayanıklı malzemelerden yapıldığı için uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır.

Elektrik üreten panel ömrü, üretici kalitesi, kullanım koşulları ve bakım düzeyine bağlı olarak değişir.

Adım #7 GÜNEŞ PANELİ GARANTİ SÜRESİ KAÇ YILDIR? 1 PANELE KAÇ YIL GARANTİ VERİLİYOR?

Elektrik üreten güneş paneli genellikle üreticiler tarafından 10 yıl garanti ile sunulur. Ancak, birçok solar panel 25 yıldan daha uzun süre verimli bir şekilde elektrik üretir. Elektrik paneli performansı korumak için düzenli temizlik ve bakım yapılması önerilir.


Adım #8 TESLA SOLAR ÇATI GÜNEŞ PANELİ

 Tesla solar çatı güneş enerji paneli sistemleri ile bir evin elektrik ihtiyacı için çatıda tesla solar paneli ile elektrik üretebilirsiniz. Solar çatı akıllı ev sistemleri ile tesla elektrikli araç ve elektrikli otomobil şarj yapabileceğiniz gibi üretilen elektrik ile ısı pompası çalıştırabilir ısınma amaçlı kullanabilirsiniz. Tesla güneş paneli fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Adım #9 EN İYİ GÜNEŞ PANELİ HANGİSİ? EN İYİ GÜNEŞ PANEL MARKALARI

2023 yılı itibari ile enerji piyasası olan ve satışı yapılan en iyi güneş panel markaları şöyledir.

Ankara Solar, Axitec Solar, Alfa Solar, Bosch Solar, CW Enerji Tommatech, Gazioğlu Solar, Acs Enerji Lexron Solar Panel, HT-SAAE, Panasonic, Arçelik, Schmid-Pekintaş SunSolar, Sharp Solar, Viessmann dır. Yerli enerji paneli üreticileri acs enerji, cw enerji, Gazioğlu solar ve arçeliktir. Alman malı solar enerjisi paneli markaları Axitec, bosch tur.

Adım #10 GÜNEŞ PANELİ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR? PARALEL BAĞLANTI, SERİ BAĞLANTI

Güneş enerji Paneli seri bağlantı, bir güneş panel pozitif soketi bir sonraki güneş panel negatif soketine bağlamak anlamına gelir bu sayede voltaj arttırılmış olur amper sabit kalmış olur. Solar çatı ges projeleri ve güneş enerjili sulama projelerinde paneller seri bağlanır.

Solar enerjisi paneli paralel bağlantı, bir güneş enerji panelinin pozitif soketi ile diğer bir günes paneli pozitif soketini bir birine bağlamak anlamına gelir dolayısı ile güneş panellerinin negatif soketleri de kendi aralarında bağlanmış olur. Bu bağlantıda voltaj sabit kalır, amper artmış olur. Bağ evi gunes paneli, tiny house solar paneli ve karavan enerji paneli paralel bağlanır çünkü bu bağlantılarda guneş enerjisi aküsüne güneş pilleri tarafından daha fazla amper göndermesi istenir.