Nasıl Yardımcı Olabiliriz?


Peşin Fiyatına Taksit Sayısı

Yurtiçi Kargo İle Anlaşmamız Vardır.

Ürünlerimiz ile ilgili  soruları bize sorabilirsiniz.

Tel & Whatsapp: 0532 745 27 63


 >>   Monokristal Güneş Panelleri

>>    Polikristal Güneş Panelleri 


>>  3 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi ( Ev )

>>  5 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi ( Ev )

>>  7.5 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi ( Ev )

>>  10 Kw Çatı Üstü Güneş Enerjisi ( Ev )


>>  1 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  2 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  3 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  4 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  5.5 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  7.5 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 

>>  10 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Sulama 


>>  Bağ Evleri İçin Güneş Enerjisi

>>  >>  170 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  300 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >> 400 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  500 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  750 Watt Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  1 kW Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  1.5 kW Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  2 kW Güneş Enerjisi Sistemi

>>  >>  3 kW Güneş Enerjisi Sistemi

>>  Karavanlar İçin Güneş Enerjisi

>>  Arıcılar İçin Güneş Enerjisi


>>  300 Watt İnverter (Modifiye)

>>  600 Watt İnverter (Modifiye)

>>  600 Watt İnverter (Tam Sinus)

>>  1200 Watt İnverter (Modifiye)

>>  2000 Watt İnverter (Modifiye)

>>  1 kVA Tam Sinus İnverter

>>  3 kVA Tam Sinus İnverter

>>  5 kVA Tam Sinus İnverter

İnverterler ( On Grid)

>>  100 Amper Jel Aküler

>>  150 Amper Jel Aküler

>>  200 Amper Jel Aküler

>>  10 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  20 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  30 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  40 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  60 A Şarj Kontrol Cihazı

>>  20 A Şarj Kontrol Cihazı (MPPT)

>>  30 A Şarj Kontrol Cihazı (MPPT)

>>  40 A Şarj Kontrol Cihazı (MPPT)

>>  80 A Şarj Kontrol Cihazı (MPPT)

>>  Tescom Sürücü

>>  Frecon Sürücü

>>  Smart 

>>  4mm Solar Kablo

>>  6mm Solar Kablo


>> Tekli Konnectör Seti

>> 2li Konnectör Seti

>> 3lü Konnectör Seti


>>  3x2.5 TTR Yassı Kablo

>>  3x4 TTR Yassı Kablo

>>  3x6 TTR Yassı Kablo

>>  3x10 TTR Yassı Kablo

>>  3x16 TTR Yassı Kablo

>>  3x25 TTR Yassı Kablo

>>  3x35 TTR Yassı Kablo


>>  1 Hp (Beygir) Pompa

>>  2 Hp (Beygir) Pompa

>>  3 Hp (Beygir) Pompa

>>  4 Hp (Beygir) Pompa

>>  5.5 Hp (Beygir) Pompa

>>  7.5 Hp (Beygir) Pompa

>>  10 Hp (Beygir) Pompa


>>Güneş Enerjili Elektrikli Çit

>>Güneş Enerjili Tabela

>>Cep Telefon Kontrollü Aç/Kapat

Güneş Paneli

Güneş Paneli

POWER ENERJİ 2023 Güneş Paneli Fiyatları ve en verimli güneş paneli solar enerji paneli özellikleri hakkında olacaktır. 2023 Güneş enerjisi Paneli fiyatlarımonokristal güneş paneli , polikristal güneş panelihalf cut güneş paneli monokristal olmak üzere ve elektrik paneli watt gücüne göre  güneş enerjisi paneli özelliklere ve fiyatlara sahiptir. 

Aşağıda Monokristal Güneş Paneli Fiyatları ve Polikristal Solar Enerji Paneli Fiyatları bulabilirsiniz. Böylece karavanlar için 205 Watt monokristal güneş paneli, güneş enerjili sulama sistemleri için  285 Watt polikristal güneş paneli, 340 Watt monokristal solar panel410 Watt perc monokristal güneş enerjisi paneli, solar çatı projeleri için 450 Watt half cut monokristal solar panel fiyatı, arazi ges projeleri için 550 watt halfcut güneş paneli fiyatları, en verimli en ucuz 600 watt güneş enerjisi paneli sitemizde bulabilirsiniz. Güneş enerjisi panelleri ni kredi kartına 4 taksitle alabilirsiniz, aynı gün kargo ile size gönderilir.

Sırala:
Göster:
Gösterilen: 1 ile 22 arası, toplam: 22 (1 Sayfa)

Güneş Paneli Nedir?

Güneş Paneli Nedir? Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi fotonlar dan elektrik üretmek için kullanılan cihazlara Güneş Paneli Denir. Güneş Panelleri, fotovoltaik panel, enerji paneli, solar enerji paneli, elektrik paneli, güneş pili gibi farklı isimler ile bilinmektedir. Monokristal güneş paneli polikristal güneş paneli ve half cut monokristal güneş paneli gibi çeşitleri vardır.Güneş Paneli Ne işe Yarar?

Güneş Paneli Ne işe yarar? Güneş panelleri güneşin yaymış olduğu Foton ismi verilen enerji parçacıklarını elektrik enerjisine çevirmek için kullanılır. Güneş panel hücreleri, foton ismi verilen bu enerji parçacıklarını toplayarak bir sonraki hücreye aktarır, bu sayede elektrik akımı oluşur. Güneş paneli hücre sayısı 36,60,72,144 hücre sayılarından oluşabilir. Güneş enerjisi paneli ebatı, hücre sayısı ve watt gücüne göre güneş panelinin ürettiği enerji de bu şekilde artar. Özetle hücre sayısı fazla olan güneş panelleri daha fazla elektrik üretebilir.

Güneş Paneli Ömrü Kaç Yıldır?

Güneş Paneli ömrü kaç yıldır? Güneş Paneli ömrü 25 Yıldır. Güneş paneli üretici firmaları güneş enerjisi panelleri için 25 yıl enerji üretimi için ömür vermektedir.

Güneş Paneli Garanti Süresi Kaç Yıldır?

Güneş Paneli Garanti süresi kaç yıldır? Güneş enerjisi paneli üretici firmaları güneş panelleri için 10 Yıl Ürün garantisi ve 25 Yıl enerji üretim garantisi vermektedir. 2023 yılı güneş paneli üretimi değerlerinde en verimli güneş panelleri için 12 Yıl Ürün Garantisi ve 30 Yıl Elektrik garantisi verilmektedir.

Güneş Paneli Seti

Güneş Paneli Seti denildiğinde güneş paneli, aküler (bataryalar: jel aküler, lityum lifepo4), inverter anlaşılır. Bir biri ile uyumlu bu cihazlar birlikte kullanıldığında güneş panel setleri ortaya çıkmış olur. Güneş panel setleri her ihtiyaca göre farklılık gösterir. Örneğin bağ evi güneş paneli setleri ile bağ evi için aydınlatma lambaları, televizyon, buz dolabı, telefon şarjı çalıştırabilirsiniz. Bağ evi enerji setleri için tıklayınız.

Karavan Güneş Paneli Setleri ile karavan enerji ihtiyacı için güneş paneli ile elektrik üretebilirsiniz. Karavanlar için monokrsital verimli güneş enerjisi panelleri kullanılır. Bu durumda karavan ile ister ak deniz turu yapın isterse doğu ana dolu turu karavan solar panelleri sizin elektrik ihtiyacınızı karşılayabilmesi gerekmektedir. Karavanlar için Güneş Paneli Setleri için tıklayınız.


Güneş Paneli Seti Fiyatı

Bağ evi Güneş Paneli Seti Fiyatları 11.400 tl den başlamaktadır.

Karavan Güneş Paneli Seti Fiyatları 13.600 tl den başlamaktadır.

Güneş Paneli Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş paneli alırken solar panel hangi projede kullanılacaksa bu projeye uygun olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin Bağ evi Güneş Paneli ile karavan güneş paneli farklılık gösterir. Veya tarımsal amaçlı sulama sisteminde kullanılacak güneş paneli ile çatı tipi güneş paneli farklılık gösterir. Öncelikle projenizi belirlemeli, güneş enerjisi ile çalıştırmayı planladığınız cihazları bir kağıda not etmelisiniz. Bu nedenle projenize uygun güneş enerjisi paneli almak önceliğiniz olmalıdır. Ayrıca güneş panelini enerji firmalarından almanızı öneririz. Ucuz olduğu gerekçesi ile başka satıcılardan alacağınız güneş paneli için sorunla karşılaşabilirsiniz.

Müstakil Bir Eve Yetecek Güneş Paneli Fiyatları

Müstakil bir eve yetecek güneş paneli fiyatı nedir? Bir evin elektrik ihtiyacını karşılamak için kaç adet güneş enerjisi paneli kurmak gerekir? kaç kw güneş enerjisi sistemi kurmak gerekir? Ev için güneş paneli ile elektrik üretip devlete elektrik satışı mümkün mü? Yüksek gelen elektrik faturaları sonucunda bu sorularla karşılaşıyoruz. 

Müstakil bir eve yetecek güneş paneli elektrik üretimi maliyeti 160.000 tl - 230.000 tl arasında olmaktadır. Ev güneş Paneli Hesaplama yapabilmek için şu bilgilere ihtiyacımız bulunur.

Müstakil bir eve gelen Aylık Elektrik faturası tutarı nedir? Aylık kaç kw elektrik kullanılmış? Elektrik kullanımı gündüz mü yoksa akşam saatlerinde mi daha yoğun kullanılmış? Ayrıca evin çatı ölçüsü nedir? kaç m2?


Elektrik faturası yer alan elektrik tüketim bilgilerine göre ev için 450 watt half cut monokristal veya 550watt halfcut monokristal güneş panelleri ile hazırladığımız enerji paketleri kurulması gerekmektedir.

Ev Solar Çatı sistemlerimizde evler için 3 kw Güneş enerji seti için 18m2 çatıda alan gerekiyor. 3 kW Güneş Enerjisi Solar Çatı Elektrik Üretim Sistemi Neleri çalıştırabilir? 3 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi ile bir evin elektrik ihtiyacı için evde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, aydınlatma lambaları, televizyon, buzdolabı, bilgisayar gibi elektrikli aletler çalıştırabilirsiniz. Aylık elektrik Faturası tüketimi ortalama 400 Kwh kadar olan yerler için uygundur.

Ev Solar Çatı sistemleri evler için 5 kw Güneş enerji seti için 30m2 çatıda alan gerekiyor. 5 kW Güneş Enerjisi Solar Çatı Elektrik Üretim Sistemi Neleri çalıştırabilir? 5 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi ile bir evin elektrik ihtiyacı için evde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, aydınlatma lambaları, televizyon, buzdolabı, bilgisayar ve klima gibi elektrikli aletler çalıştırabilirsiniz. Aylık elektrik Faturası tüketimi ortalama 700 Kwh kadar olan yerler için uygundur.

Ev Solar Çatı sistemlerimizde evler için 10 kw Güneş enerji seti için 60m2 çatıda alan gerekiyor. 10 kW Güneş Enerjisi Solar Çatı Elektrik Üretim Sistemi Neleri çalıştırabilir? 10 kw güneş paneli neleri çalıştırır? 10 kw güneş enerjisi elektrik üretim sistemi ile müstakil bir evin elektrik ihtiyacı için evde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, aydınlatma lambaları, televizyon, buz dolabı, bilgisayar, ısı pompası, klima  gibi elektrikli aletler çalıştırabilirsiniz. Aylık elektrik Faturası tüketimi ortalama 1.400 Kwh kadar olan yerler için uygundur.

Evler için güneş paneli ile elektrik üretebilir ve ihtiyacınız için kullanabilirsiniz. Elektrik dağıtım kurumu ile anlaşma yapmanız durumunda solar güneş panelleri ile üretilen ihtiyaç fazlası elektriği elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz. Mahsuplaşma yapabileceğiniz gibi üretim fazlası elektrik satışı için de para kazanabilirsiniz.

Tesla Solar Çatı Güneş Paneli

Tesla Ev Solar Çatı Güneş Paneli sistemleri ile bir evin elektrik ihtiyacı için çatıda güneş paneli ile elektrik üretebilirsiniz. solar çatı Akıllı ev sistemleri ile solar enerji panelleri ile üretilen elektrik ile ısı pompası çalıştırabilir ısınma amaçlı ısı pompası güneş paneli kullanabilirsiniz.

 

Güneş Paneli Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Elektrik araç şarj istasyonu güneş paneli ile (Dc) elektrikli otomobil şarj edebilirsiniz. Togg elektrik otomobiller de güneş enerjisi paneli ile şarj olmaktadır. Güneş paneli kurulumu ile ister doğrudan DC elektrik ile isterse Ac Şebeke elektriği ile güneş panelleri tarafından üretilen elektrik elektrikli araç şarj istasyonlarında kullanılabilmektedir. İsterse evinize kendi elektrikli aracınızı şarj etmek için bile güneş paneli kurabilirsiniz. Güneş enerjili elektrikli şarj istasyonu ile gerek iş yerleri gerekse ev güneş paneli kurulumu neticesinde elektrikli araçları şarj edebilirsiniz.


Güneş Paneli Çeşitleri Nelerdir?

Güneş Paneli Çeşitleri ve özellikleri Şöyledir. Monokristal güneş paneli, Polikristal güneş paneli, half cut güneş paneli, ince güneş paneli, esnek güneş paneli, bifacial güneş paneli, iki yönlü güneş paneli, kiremit güneş paneli gibi.

Monokristal Güneş Paneli

Monokrsital Güneş Paneli  Nedir? Monokristal saf silikondan üretilen güneş hücreleri, aynı zamanda tek-kristal silisyum olarak adlandırılan, kolayca tanınabilir bir dış bir görünüme sahip olan en verimli güneş paneli çeşiti dir. Monokristal hücreler siyaha yakın koyu renklidir. Perc Monokristal Solar Enerji Paneli ise enerji verimliliği daha da arttırılmış fotovoltaik güneş paneli çeşiti dir. Monokrsital Solar Enerji Paneli fiyatı  e-mağazamızdan inceleyebilirsiniz.

Polikristal Güneş Paneli

Polikristal güneş Paneli Nedir? Polikristal silikondan üretilen hücreler, aynı zamanda çoklu-kristal silisyum olarak adlandırılan ve piyasada en çok satılan güneş paneli dir. Dikdörtgen hücrelerden oluşur, Polikristal hücre renkleri mavidir. Verimli panellerdir. Türkiye Ges sahalarında polikristal güneş paneli ürünler tercih edilmektedir.

Esnek Güneş Paneli Nedir?

Esnek Solar güneş Enerji Paneli Nedir? İşlevi gereği esnek alanlarda güneş enerjisinden elektrik üretimi için tasarlanan solar panellerdir. Daha çok karavan, tekne, yat, kotra gibi araçlarda kullanılır. Esnek güneş paneli Verimliliği nispeten düşük tür.

Half Cut Güneş Paneli Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Half Cut Güneş Paneli, solar panel hücresinin ikiye bölünmesi ile elde edilen gölgelenmeden etkilenmeyen  en verimli güneş paneli dir. Halfcut güneş paneli fiyatları 4.600 tl den başlamaktadır.

 • Half Cut Güneş Paneli diğer enerji panelleri ile kıyaslandığında Az ışık koşullarında dahi yüksek performans sunar
 • Half Cut Güneş Paneli, gölgeleme etkilerinden diğer panellere nazaran daha az etkilenir.
 • Half Cut Güneş Paneli Daha yüksek güç çıkışı sağlar
 • Half Cut Güneş Paneli çalışma sıcaklık değerleri yüksektir. Bu nedenle Sıcak bölgelerde dahi yüksek verim ile enerji üretmeye devam eder.

Kiremit Güneş Paneli Nedir?

Kiremit Güneş Paneli Nedir? Bina çatılarında hem binayı dış etkenlerden korumak hem de kiremit üzerinde yer alan hücreler ile elektrik üretmek için kullanılan solar panel dir. Kiremit Güneş Paneli Arge aşamasında olan Güneş Paneli fiyatı oldukça yüksekti.


Güneş Paneli Verimlilik Nedir? En Verimli Güneş Paneli Hangisi?

Güneş Paneli verimlilik nedir? en verimli güneş paneli hangisidir? Verimlilik, güneş panel yüzey alanına düşen ışınımın % yüzde olarak ne kadarının elektrik enerjisine dönüştürüleceği ile alakalıdır. Örneğin verimlilik oranı Polikristal güneş panelleri için % 20, monokristal güneş panelleri için %26 seviyelerindedir. 

Balkon Tipi Güneş Paneli

Balkon üzerinde güneş paneli kurulumu yaparak evin elektrik ihtiyacını üretmek istediğinizde Balkon tipi güneş enerjisi için şunlara dikkat etmelisiniz. Balkon tipi güneş enerjisi için; Balkonun yönü güney cepheli olmalıdır. Bu sayede güneş paneli maksimum verimlilikte elektrik üretebilir.


Güneş Paneli Fiyatları Nedir?

2023  güneş paneli fiyatları etkileyen en önemli husus güneş paneli watt değeri ve dolar kuru dur. ayrıca güneş paneli hücresi monokristal hücre veya polikristal hücre olması da güneş paneli fiyatı etkilemektedir. Güneş Paneli Fiyatları ( Güncelleme 18.11.2022 ) En çok kullanılan güneş panelleri fiyatları şu şekildedir;

170 watt polikristal güneş paneli fiyatı 2.080 TL

205 watt monokrisital güneş paneli fiyatı 2.660 TL

285 watt polikristal güneş paneli fiyatı 3.120 TL

340 watt monokrisital güneş paneli fiyatı 4.050 TL

410 watt monokrisital güneş paneli fiyatı 4.650 TL

450 watt Half Cut monokrisital güneş paneli fiyatı 5.430 TL

550 watt Half Cut monokrisital güneş paneli fiyatı 6.590 TL

625 watt Bi Facial Çift Yüzeyli Half Cut monokrisital güneş paneli fiyatı 6.760 TL

10.04.2023 Tarihinde güncellenmiştir.

En İyi Güneş Paneli Hangisi Güneş Paneli Markaları

2023  yılı itibari ile piyasada olan ve satışı yapılan en iyi güneş paneli markaları şöyledir.

 1. Ankara Solar Güneş Paneli
 2. Axitec Solar Güneş Paneli
 3. Alfa Solar Güneş Paneli
 4. Bosch Solar Güneş Paneli
 5. CW Enerji Güneş Paneli
 6. Gazioğlu Solar Güneş Paneli
 7. Acs Enerji Lexron Solar Güneş Paneli
 8. HT-SAAE Güneş Paneli
 9. Mitsubishi Solar Güneş Paneli
 10. Panasonic Güneş Paneli
 11. Arçelik Güneş Paneli
 12. Aksa Güneş Paneli
 13. Schmid-Pekintaş SunSolar Güneş Paneli
 14. Sharp Solar Güneş Paneli
 15. Viessmann Güneş Paneli

Güneş Paneli Kurmak Karlı Mı?

Güneş Paneli kurmak karlı mı? Güneş panelleri sizi yüksek elektrik faturası ödemekten kurtarıyor. Güneş paneli gücü seçiminin doğru yapılması ile, evinizde çatı alanında ürettiğiniz elektriği depolayabilir, istediğiniz elektrikli aleti bu enerji ile kullanabilirsiniz. Veya Çatı üstü güneş paneli sistemleri ile elektrik üretebilir ve ürettiğiniz elektriği elektrik dağıtım kurumuna satabilirsiniz. Güneş enerjisi bitmeyen bir enerjidir ve elektriğinizi tüm zamanlarda kullanabilirsiniz. Bu anlamda güneş paneli ile doğanın bize sunmuş olduğu ücretsiz enerjidir bu nedenle güneş paneli yatırımı karlı bir yatırımdır.

Ev için Güneş Paneli Hesaplama

Ev İçin Güneş Paneli Hesaplama Bir ev için kaç kW güneş paneli gerekir? Bir eve yetecek güneş paneli kaç para? Müstakil bir eve kaç adet solar enerji paneli kurmak gerekir? Ortalama bir müstakil ev günde yaklaşık 35 kvh kilowatt kullanır. Doğru kurulumla, evinizin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar güneş enerjisi üretebilir ve hatta fazlasını elektrik şirketinize geri satabilirsiniz. 

Güneş Paneli Seri Bağlantı, Paralel Bağlantı

Güneş Paneli Seri bağlantı, bir güneş panelinin pozitif soketi bir sonraki güneş panelinin negatif soketine bağlamak anlamına gelir bu sayede voltaj arttırılmış olur amper sabit kalmış olur.

Güneş Paneli Paralel bağlantı, bir güneş panelinin pozitif soketi ile diğer bir güneş panelinin pozitif soketine bağlamak anlamına gelir dolayısı ile güneş panellerinin negatif soketleri de kendi aralarında bağlanmış olur. bu sayede voltaj sabit kalır olur amper artmış olur.

Güneş paneli hakkında sık sorulan sorular

Güneş enerjisi, günümüzde artan enerji ihtiyacına alternatif bir kaynak olarak öne çıkıyor. Güneş panelleri de bu enerji kaynağından faydalanmak için kullanılan cihazlar arasında yer alıyor. Güneş panelleri hakkında sık sorulan soruları yanıtlayarak, bu konuda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağız.

Güneş panelleri nasıl çalışır?

Güneş panelleri, güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren cihazlardır. Bu cihazlar, güneş ışınlarını emerek, içlerindeki yarı iletken malzemeler üzerinde elektrik akımı oluşturur. Bu sayede, güneş enerjisi elektrik enerjisine dönüştürülür ve evlerde, iş yerlerinde ya da diğer yerlerde kullanılabilir.